Öne Çıkan

Yapıcı Eleştirel Düşünme

Yekta Özcan Özözer / Matiz Kitap
1.Basım, 2022 / 197 sayfa / 16×21,5 cm   

İç Sayfalar     Video

Ön yargılarımız ve duygularımız bizi doğru yönlendiriyor mu? Her zaman değil sanırım. Bilimin aydınlık yolunda yürümek yerine yargılarımızın dikenli yollarını tercih etmek çok da doğru bir kararmış gibi gelmiyor açıkçası.  Yaratıcı Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme kitabı, aklın ve mantığın çizgisinden çıkmadan eğitim sisteminin engebeli yollarında güvenle yürüyebilmemiz adına bir yol haritası sunuyor. Böylelikle bizi değişim ve dönüşüme zorlayan teknolojik gelişmelere uyum sağlamayı kolaylaştırıyor. Dünün çözümleri, bugünün sorunları hâline gelmeden büyük bir hızla gelişen dünyaya uyumlanmanın öneminden de bahsediyor.

120

Açıklama

Yazarın, ülkemize özel geliştirmiş olduğu “Yapıcı Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme Metodolojisi”  kitapta bilimsel olarak ve okuma keyfi yaratılarak ustaca aktarılmış.

Metodoloji;  iş, okul, ve özel yaşantımızda karşılaştığımız problemlerin çözümü için ‘güçlü’, ‘yalın’ ve ‘test edilmiş’ araçlar sunuyor.  Problemi doğru tespit edip, isabetli kararlar vererek, kalıcı ve yaratıcı şekilde çözmek yaklaşımın temelini oluşturuyor. Ve sürdürülebilir başarı için; rakamları, verileri, analizleri ve farklı bakış açılarını en etkili nasıl kullanacağımızı gösteriyor.

Yaratıcı Problem Çözme, İnovasyon, Dijital Dönüşüm ve Değişim Yönetimi alanında verdiği eğitimlerle tanınan Özözer, konuları, uygulamaya dönük, mizahi tiplemeler ve okurla etkileşimli bir şekilde ele almış. Bu sayede konuları hızlı ve etkili bir şekilde öğreneceksiniz. İnanıyoruz ki, bu bilgiler aşarı ve perspektifinizi geliştirecek.

Hoşunuza gidebilir…