Matiz Kitap Yazarları

Matiz Kitap yazarlarından, röportaj, seminer ve TV programı talebinde bulunanlar için Tel: 0553 328 08 82 – WhatsApp: 0533 202 30 29

Yekta Özcan Özözer

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü ve  Strathclyde Business School (MSc in Finance) mezunu. Citibank, Colgate-Palmolive, Coca-Cola, Çelebi Grubu ve Aria (Avea) da üst düzey yöneticilik yapmıştır.

2003 yılından bu yana Sürekli Gelişim Danışmanlık ve Eğitim Ltd. bünyesinde yurtdışında ve ülkemizde sayısı 200’ü aşan birçok kuruluşa İnovasyon, Yaratıcı Problem Çözme, Endüstri 4.0, Dijital Dönüşüm, Değişim Yönetimi ve Yöneticilik alanında eğitim ve danışmanlık vermektedir.

Ferhat Fuzuli

Bir başka dünyada hukukçu ve akademisyen olan Ferhat Fuzuli, 2016’den bu yana şiir, manzum hikâye ve roman yazıyor. İlk olarak şiirlerini Agora Yayınevi aracılığıyla “Sağanak Fotoğraf” isimli kitabında topladı. Manzum hikâye olarak yazdığı ve 1970’ler İzmir’ini anlattığı “Meserret ile Şükran” kitabı 2017’de İzmir Tarihe Saygı Ödülüne layık görüldü.  Ardından “Çelebi Delice ve Adam” ve  “Dokuz Sekizlik Hüzün” isimli romanları yayımlandı. Eylül’de; Hiçlik Makamı ve Kilitsiz Kapılar adlı iki yeni şiir kitabı okuyucularıyla buluşacak.

bülent çelik portre

İ.Bülent Çelik

Karadenizli bir babanın ve Makedonya göçmeni bir annenin oğlu. Samsun doğumlu. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji/ Genetik Bölümünden mezun oldu. Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Bölümünde yüksek lisans yaptı. 1985’ten 2002 yılına kadar sırasıyla Çarşaf Tempo dergisi; Haftasonu, Hürriyet, Star ve Dünya gazetesi için karikatürler çizdi. Çalışmalarını Gazete Pencerede sürdürüyor. Son olarak, Çağdaş Gazeteciler Derneği, “2021 Yılın Karikatürü”, TGC Sedat Simavi, “2022 Yılın Karikatüristi” ödüllerini aldı.

20220529_11

Aysan Doğaner

Ekonomi ve Psikoloji okudu. Finans sektöründe çeşitli kurumlarda yönetici olarak çalıştı. Çarşı Menkul Değerlerden, 1994 yılında Genel Müdür Yardımcısı pozisyonundayken ayrıldı, kendi işini kurdu. Girişimcilik tutkusu hiçbir zaman peşini bırakmadı; anaokulu, kafe, İngilizce konuşma kulübü ve psikoterapi merkezi yatırımlarında bulundu. KOSGEB, AB, Esnaf ve Ticaret Odalarında, Üniversitelerde girişimcilik, yönetim ve finans eğitimleri verdi. Halen, eğitim vermeyi sürdürüyor, danışmanlık yapıyor.

osman_bilge_photo

Osman Bilge

Otomotiv ve gıda endüstrisinde satın alma, ihracat, ithalat, dağıtım, perakende zinciri, yatırım konularında mühendis ve yönetici olarak görev yaptı. 1994 yılından beri franchise sektöründe danışman ve girişimci olarak hizmet vermektedir. UFRAD (Türkiye Franchise Derneği) kurucusu (1991) ve yönetim kurulu üyesi. Franchise & More Danışmanlık şirketi kurucusudur.